Письменництво – стиль життя. Американський письменник Чарльз Буковскі розумів це як ніхто інший: для нього “тримати стиль” означало не втрачати зухвалості під щоденними ударами долі. Більшість із цих ударів Буковскі мало не випросив.
Нижче ви прочитаєте чортову дюжину порад, які допоможуть вам викликати вогонь на себе в кращих традиціях славнозвісного Генка (альтер его Чарльза), або, принаймні, писати у схожій манері.
Буковскі налаштовується на поради
Зневажайте професійних письменників настільки, щоб не помітити, як стали одним із них.
Читайте твори інших авторів допоки не напишете роман, а тоді перестаньте.
Якщо вас щось не влаштовує, мовчки розвертайтеся та йдіть у бар. Вийдіть із нього, коли проблема зникне.
Буковскі повернувся з бару
Не майте політичної позиції. Якщо вам казатимуть, що відсутність позиції – це також позиція, складіть вірша зі словом “гівнюк”.
Пишіть так багато і так суперечливо, щоб для того, аби бодай щось збагнути, читачеві довелося прочитати все.
Коли вам доводитимуть, що ви грубіян і жінконенависник, обурюйтеся, що вас не зрозуміли.
Станьте засновником літературної школи, про яку всі говоритимуть, але представників якої ніхто не знатиме.
Буковскі їсть поруч з друкарською машинкою
По-справжньому хвацько називайте лише мляві твори, – і навпаки. Пам’ятайте, що чим довший твір, тим коротшою має бути назва.
Все життя бийтеся чолом об стіну, а на своїй могилі накажіть викарбувати “Не намагайся”. Епітафію цитуватимуть із багатозначним видом.
Пишіть лише про себе. Сюжети скоро вичерпаються, але ви напишете і про це. А тоді – про те, як ви писали в часи, коли ви писали про те, коли у вас не було сюжетів. Назвіть це самоіронією.
Буковскі не намагається
Не правте свої тексти: викреслюйте зайві слова і рядки або викидайте весь твір одразу.
Доведіть своє вміння писати діалоги до майстерності. Вони будуть здебільшого про одне і теж, але матимуть бездоганний вигляд.
У старості визнайте, що бути добрим краще, ніж бути злим. Запишіть це у щоденник.
Буковскі, друкарська машинка, вино. Любов.
Звісно, у вас може нічого не вийти: якась похибка має бути. Але якщо згодом вам знадобиться стаття “Перестати писати як Буковскі”, то ми обов’язково її напишемо. Ви тільки скажіть.
P. S. Всі подробиці про вірші зі словом “гівнюк”, розбите чоло, багато пияцтва та самоіронію розповімо на лекції вже у цю суботу (16.02) о 14.00 в New Work Labs Globus. Вхід лише за реєстрацією за посиланням. Всім, кому не вдасться прийти: чекайте на запис! До пустування!
Олександр Гавва
Читайте також:
Comments